Wrona odgrywa w literaturze i sztuce ważną rolę. Ostatnio wkroczyła także do polityki. Co z tego wyszło?

Wiedeń 28.04.2024 r.

Nam Polakom, przynajmniej większości, wrona kojarzy się negatywnie ze stanem wojennym. Jednak nie zawsze tak było. W roku 1970 – czyli 11 lat przed wprowadzeniem stanu wojennego – Wojciech Młynarski wydał płytę „Obiad rodzinny”. Można tam znaleźć utwór: „Lubię wrony”.

… Gdy na polu ze śniegiem wiatr wyje,
Żadna wrona przez chwilę nie kryje,
Że dlatego na zimę zostają,
Że źle fruwają.

Ale wrona, czy młoda, czy stara,
Się do tego dorabiać nie stara
Manifestów ni ideologii
–I to ją zdobi.

Gdy rozdziawią dziób – wiedzą dokładnie,
Że ich głosy brzmią raczej nieładnie,
Lecz nie wstydzą się i nie tłumaczą,
Że brzydko kraczą.

I myśl w głowach nie świta im dzika,
By krakaniem udawać słowika,
By krakaniem nieść sobie pociechę
–I to jest w dechę! …

Wrona odgrywa w literaturze i sztuce ważną rolę. Ostatnio wkroczyła także do polityki. Co z tego wyszło, zobaczcie na tym filmie.


Źródło.Jasne, że wronie przeszkadzała łopocząca flaga, niezależnie od symboli, jakie pokazywała. Jednak tym razem instynkt wrony nie zawiódł. Wrona jest jedynym ptakiem, który potrafi zaatakować orła. Siada na orła i dziobie go w kark. Orzeł wcale się nie broni. Rozpościera skrzydła i wznosi się wysoko w powietrze. Na pewnej wysokości wronie brakuje powietrza, z powodu niskiego ciśnienia i sama rezygnuje z ataku.Źródło: Telegram 27.06.2021 12:12.

Dobra taktyka, kiedy ktoś usiłuje atakować, nie mając do tego odpowiednich sił. Zamiast tracić energię na niepotrzebną szarpaninę, orzeł wybiera wykorzystanie praw fizyki. Na zakończenie wroniego tematu, chciałbym pokazać jak być szczęśliwym i od czego to zależy. Nie znajdziecie w tym żadnego związku z wronami, niemniej jednak można się sporo nauczyć.Źródło.

Autor artykułu Marek Wójcik
Opublikowano 28.4.2024 r. na world-scam.com