Coraz więcej z nas, zdaje sobie sprawę, że tylko samodzielne, proste badanie żywności może pomóc nam uniknąć poważnego zatrucia organizmu.

Wiedeń 27.4.2024 r.

Co my jemy? Pytanie czysto retoryczne. Większość z nas wie, że jemy białka, tłuszcze i węglowodany. Takie są trzy najważniejsze składniki żywności. Producenci żywności dodają jeszcze dodatkowe składniki. Czy dla naszego dobra? Strzeżmy się samozwańczych filantropów! Te dodatki to mikro-plastik, zmielone karaluchy i chrząszcze. Są tu także chemiczne poprawiacze wyglądu, smaku i atrakcyjności sprzedawanych produktów.

W styczniu 2024 r. portal MailOnline z siedzibą w Londynie opublikował artykuł: naukowcy odkryli, że 90% wszystkich burgerów, steków, kurczaków i żywności pochodzenia roślinnego zawiera rakotwórcze mikroplastiki. Źródło. Jest to jeden z wielu podobnych artykułów dotyczący zatruwania żywności mikro-plastikiem.

… w litrowej butelce wody zakupionej w sklepie, znajduje się średnio 240 000 nanocząsteczek plastiku, w porównaniu z 5,5 na litr wody z kranu.
Nasuwa się pytanie: czy to może opakowanie tej wody, czyli plastikowa butelka, jest źródłem tych nanocząsteczek? I cóż my możemy tutaj zdziałać? Tak całkiem bezradni nie jesteśmy. Zobaczcie na poniższym filmie, jak domowymi sposobami sprawdzić żywność.


W prosty sposób możemy stwierdzić, czy do ryżu producent nie dodał plastikowych ziaren. Coraz rzadziej pada w takiej sytuacji pytanie: a komu by chciało się to sprawdzać? Coraz więcej z nas, zdaje sobie sprawę, że tylko samodzielne, proste badanie żywności może pomóc nam uniknąć poważnego zatrucia organizmu.


Autor artykułu Marek Wójcik
Opublikowano 27.4.2024 r. na world-scam.com