Dlaczego można ten atak zakwalifikować jako sukces?...

Puerto de la Cruz/Hiszpania 15.4.2024 r.

W nocy z soboty na niedzielę nastąpił odwetowy, pięciogodzinny atak Iranu na obiekty wojskowe położone na terytorium Izraela.


Strona izraelska podała, że Iran użył do tego ataku 185 dronów typu Shahed-238, prawdopodobnie po to, by dać zajęcie izraelskiej obronie przeciwlotniczej. Ponadto Teheran użył 36 rakiet balistycznych, w tym także hipersoniczne. Te ostatnie do pokonania odległości Teheran-TelAwiw (około 1.500 km) potrzebują w przybliżeniu 6 minut.

Najpierw wystrzeliwane są irańskie rakiety z bombami-wabikami, a następnie kilka rakiet balistycznych trafia w zamierzony cel.

Dlaczego można ten atak zakwalifikować jako sukces? Ponieważ wykazał, że Iran jest w stanie uderzyć w dowolne miejsce w Izraelu pomimo izraelskiej obrony przeciwrakietowej. Siedem irańskich rakiet osiągnęło cel i dokonało zniszczeń lotniska wojskowego Ramon na pustyni Negew w południowej części Izraela. Izraelska „Żelazna kopuła” okazała się kolejnym mitem propagandowym tego terrorystycznego państwa.

Do terrorystów zaliczyłbym także wszystkich tych, którzy ignorują barbarzyńskie izraelskie bombardowania dyplomatycznej placówki Iranu w Damaszku 1 kwietnia. Atak rakietowy na irański konsulat jest równoznaczny z zaatakowaniem państwa Iran. Czy już przyzwyczailiśmy się do hipokryzji zachodniej cywilizacji? Według tych zachodnich wartości Izrael ma pełne prawo do obrony przed atakiem Hamasu. Atakiem, który wspólnie zaplanował. Hamasu, o którego finansowanie walczył w Katarze właśnie Izrael. Pisałem na ten temat w artykule Izraelska Bucza. Te „zachodnie wartości” stoją na stanowisku, że bezprecedensowy atak na terytorium Iranu, jakim jest także konsulat, oraz zamordowanie kilkunastu osób, nie stanowi wystarczającego powodu, żeby atakować w odwecie państwo izraelskie. W żadnym wypadku! Izrael ma prawo mordować wszystkich, którym według rządu tego krwiożerczego państwa źle z oczu patrzy, podczas gdy jakakolwiek krytyka jest objawem antysemityzmu.

Nietypowy moment wybrał sobie Netanjahu na zaatakowanie Iranu. Zdaje sobie przecież sprawę, że za pół roku odbędą się w USA wybory prezydenckie i rozpętanie następnej wojny to ostatnia rzecz, której potrzebowałby Biden i jego poplecznicy. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby ta prowokacja nastąpiła po 5 listopada 2024 r. Wtedy, gdyby Biden wygrał te wybory, przyjąłby z wielką radością nową „wojenkę”. Wszak większość majątku Bidena została zdobyta dzięki wojnie. 1999 Serbia, 2003 Irak, 2014… Ukraina. Jednak dzisiaj Biden czyta na teleprompterze podczas wywiadu telewizyjnego: „Nie, nie będziemy wspierać Izraela w tej wojnie z Iranem”.


Autor artykułu Marek Wójcik
Opublikowano 15.4.2024 r. na world-scam.com